Yhdistys tarvitsee ja saa logon!

Kun Hallin seudun sivuja linkittää Facebookiin, tulee kuvaksi vain tyhmä harmaa laatikko. Samoin ylätunnisteessa on erikoinen pisarapää* yhdistyksen nimen edessä. Molemmat asiat johtuvat siitä, että Hallin seutu –yhdistyksellä ei ole logoa! Mutta kohta on! Kuoreveden koululla tartutaan piirustusvälineisiin ja kevään aikana piirretään ehdotuksia. Internetissä on paljon ohjeita millainen on hyvä logo. Yhdistys ei kuitenkaan aseta mitään rajoituksia. Toivottavasti tuloksena on uniikki Hallin Seutu –yhdistyksen logo.

Yhdistys varaa oikeuden tarvittaessa muokata, yhdistellä tai muuten käsitellä ehdotuksia lopulliseksi logoksi. Ehkä järjestetään yleisöäänestyskin. Tekijänoikeuksista ei anneta korvauksia, mutta edukseen erottuvia ehdotuksia palkitaan tavalla tai toisella. Ainakin hallituksen jäsenet ovat luvanneet omalla kustannuksellaan tarjota muutamalle tunnetut Hallin Jannen pizzalahjakortit.   

*) Pisarapää on Druplicon, joka on Drupal-nimisen ohjelman tunnus. Tämä sivusto on tehty Drupalilla.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer